PAIKKA AIKA JÄRJESTÄJÄ
ESPOO

La 13:15-14:15
Leppävaaran Warrior Arena 

Su 13:30-14:30
Laaksolahti, harjoitushalli

Espoon Kiekkoseura, ringette
Ira Merivaara p. 050-528 2505
ira.merivaara(at)espoonkiekkoseura.fi
www.espoonkiekkoseura.fi/ringette/
FORSSA su klo 11:00-12:00
Forssan jäähalli
Forssan Palloseuran juniorit
Anu Pitkänen p. 050-375 9223
pitkanen.anu(at)outlook.com
http://www.fopsjuniorit.fi/luistelukoulut/
www.fopsjuniorit.fi
HARJAVALTA Harjavallan jäähalli Satakunnan Jääurheilijat
Kirsi Vahti p. 0400-770 755
kirsi(at)vahti.fi
www.satakunnanjaaurheilijat.fi
HEINOLA Su klo 10-11
Heinolan jäähalli
Heinola Ringette
Inka Huvinen p. 044-533 7823
heinolaringette()gmail.com
HELSINKI

La 11-11:45 
Malmin jäähalli

Helsinki Ringette
Kirsi Tuomi p. 050-441 5712
tuomikirsi()gmail.com tai ringettehelsinki()gmail.com
www.helsinkiringette.fi

HUITTINEN   Lauttakylän Luja
Taina Mäkinen p. 040-756 5699
HYVINKÄÄ Ke 18:15-19:15
Su 11:15-12:15
Hyvinkään jäähalli
Hyvinkää Ringette
Viivi Pohjasniemi p. 040-846 4199
viivi.pohjasniemi(at)gmail.com
www.hyvinkaaringette.fi
JYVÄSKYLÄ Su 10:30-11:45
LähiTapiola Areena (Buugi)
Killeri
(7.10.2018 alkaen)
Tikkakosken Tikka, Killerin ringettekoulu
Anette Mehtälä p. 050-544 5774
anette.mehtala()elisanet.fi
www.tikkakoskentikka.fi/ringette/
JÄRVENPÄÄ

Su 10:00-11:00
Järvenpään jäähalli

Jääurheiluseura Haukat
Tytti Järvinen p. 0400-589 579
tytti.jarvinen(at)juniorihaukat.net
www.juniorihaukat.net
KANGASNIEMI Ti 17:20-18:20
Tehomet Areena

 

KaPa-51 Ringette
Eeva-Maija Tanttu p. 040-832 6185
eeva.tanttu()hotmail.com
ringettekangasniemi.weebly.com/

KERAVA To 17:30-18:30
Keravan jäähalli 1
Blue Rings, ringettekoulu
bluerings.ringettekoulu(at)gmail.com
www.bluerings.net
LAHTI Su 11:00-12:00
Isku Areena
Lahti Ringette, ringettekoulu
Pia Järvinen p. 0440-912 202
pia.jarvinen.lahti(at)gmail.com
www.lahtiringette.fi
LAITILA Ke 17:30-18:30
Su 11:00-12:00
Laitilan jäähalli

Laitilan Jyske, ringettekoulu
Sari Lukkala p. 050-331 8279
lukkalasari(at )gmail.com
laitilanjyske.sporttisaitti.com/jaaurheilu/ringette/

LAPINLAHTI Lapinlahden jäähalli Lapinlahden Luistin 89
Jussi Haatainen p. 050-350 8567
jussi.haatainen(at)gmail.com
www.lapinlahdenluistin.fi
LAPPEENRANTA La 14:00-14:45
Kisapuiston harjoitushalli

Lauritsalan Visa
Ina Laurila p. 040-704 1363
ina.laurila(at)hotmail.com
www.lauritsalanvisa.fi

LUVIA Luvian jäähalli
To 18:00-19:00
Luvian Kiekko
Miamari Karta p. 040-516 1971
miamari(at)luviankiekko.fi
www.luviankiekko.fi
MERIKARVIA

Ma 18-19
Eumer-areena

Merikarvian Jääurheilijat
Johanna Salminen
johanna.salminen25()gmail.com
www.merikarvianjaaurheilijat.fi/
NAANTALI Su 9:35-10:25
Aurinkoareena

VG-62, Ringettekoulu
Miisa Palletvuori p. 050-404 1357
miisa.palletvuori()vg-62.fi
www.vg-62.fi/ringette

NASTOLA Ke 16:30-17:30
Pajulahden jäähalli
Lahti Ringette, ringettekoulu
Pia Järvinen p. 0440-912 202
pia.jarvinen.lahti(at)gmail.com
www.lahtiringette.fi
NOKIA Ma 16:55-17:55
Nokian jäähalli
NoU Ringette
Mari Tammisto p. 050-347 8879
mari.tammisto(at)gmail.com
Heli Koivuluoto p. 050-325 0988
heli.koivuluoto(at)gmail.com
www.nouringette.fi
NURMIJÄRVI Su 16:00-17:00
Klaukkalan jäähalli

Nurmijärvi Seven Ringettes
www.sevenringettes.com

PIEKSÄMÄKI Su 16:15-17:15
Pieksämäen jäähalli
PiPS Ringette, ringettekoulu
Anniina Hämäläinen p. 040-741 4441
anniina_h007(at)hotmail.com
PORI

La 9:00-10:00
Astora areena

Su 11:00-12:00
Tekojää
(17.11. - 2.3.) 

Luvian Kiekko
Miamari Karta p. 040-516 1971
miamari(at)luviankiekko.fi
www.luviankiekko.fi
RAISIO

Su 17-18
Raision jäähalli

RNK, ringettekoulu
toimisto(at)rnk.fi
www.rnk.fi
RAUMA Su 11:15-12:15
Äijänsuon harjoitusjäähalli (Rauma)

Rauman Lukko, ringettekoulu
Johanna Sarasmäki p. 050-539 1257
johanna.sarasmaki()gmail.com
www.juniorilukko.fi/ringette

SASTAMALA Ti 17:00-17:50
Sastamalan jäähalli
VaPS Jääliikunta
vapsringette(at)gmail.com
www.vaps.fi
SIPOO La 11:00-12:00
Sipoon jäähalli
Sipoon Wolf, ringettekoulu
Pia Heikkinen p. 050-445 2795
sipoonwolf.ringettekoulu(at)gmail.com
www.sipoonwolf.fi
SUONENJOKI

Ma 16:45-17:45
Suonenjoen jäähalli

SuKiKa, Ringettekoulu
sukika.ringettekoulu(at)gmailcom
www.sukika.fi/ringettekoulu/
TAMPERE La 13:15-14:15
Sentteri (Santaharjuntie 40, Kaukajärvi) 

Ilves, ringettekoulu
www.ilvesringette.fi

TIKKAKOSKI La 10:15-11:25
Tikkakosken jäähalli

Tikkakosken Tikka, ringettekoulu
Eija Heikkinen p. 040-708 7937
eija.heikkinen()gradia.fi
www.tikkakoskentikka.fi/ringette/

TURKU Su 11.30-12.30
Kupittaan Marli Areena

Turun Ringette, ringettekoulu
Janni Simola p. 040-709 9639
ringettekoulu(at)turunringette.fi
turunringette.sporttisaitti.com

TUUSULA

La klo 12.15-13.15
Tuusulan jäähalli2

Blue Rings, ringettekoulu
bluerings.ringettekoulu(at)gmail.com
www.bluerings.net

UUSIKAUPUNKI La 13:00-14:00
Uudenkaupungin jäähalli
Jää-Kotkat
Maria Uussaari p. 040-866 8564
maria.uussaari()gmail.com
www.jaakotkat.fi
VALKEAKOSKI Ti 17:30-18:20
Valkeakosken jäähalli
BLD Ringette, ringettekoulu
Jani-Petri Semi p. 050-387 8569
bld.ringette()gmail.com
www.bldringette.com
VANTAA

Ke 18:00-19:00
Tikkurilan jäähalli

Su 17:30-18:30
Myyrmäen jäähalli

Ringette Walapais, ringettekoulu
Tiiu Himanen
walapaisringettekoulu(at)gmail.com