Esimerkki: Hyökkäysaikakellon käyttö
 - tulosta itsellesi omaa toimeasi koskevat sivut
 

Ohjeita maalivahdin torjuntojen laskentaan sekä maalivahdin torjuntatilastojen laskemiseen


Harjoittele pöytäkirjan täyttöä:
- pöytäkirjapohja
- kirjattavat tapahtumat
- valmis pöytäkirja

 

HUOM! Toimitsijakortin voimassaoloaikaa on pyritty jo muutaman vuoden ajan järkeistämään. Kaudella 10-11 myönnetyt toimitsijakortit ovat voimassa kortissa lukevan ajan. Kaudesta 11-12 alkaen toimitsijakortit ovat voimassa kaksi vuotta.
Mikäli olet hukannut korttisi tai siitä on muuta kysyttävää, ole yhteydessä Päivi Reimaniin, paivi.reiman(at)skrl.fi.

Mikäli havaitset materiaaleissa virheitä, ole yhteydessä liiton erotuomari- ja toimitsijatyöryhmän puheenjohtajaan, Miia Viroon (miia.viro(at)live.com). 

 

Liittokouluttaja

   

 
Alueelliset ja seurakohtaiset toimitsijakouluttajat kaudella 2017-2018:

 
Elisa Kohtala
044-567 3625
elisa.kohtala[at]gmail.com
E-S
Ringette Walapais
Jari Lindström
050-332 2548
jari.lindstrom[at]fi.abb.com
E-S
Blue Rings
Karl Loveson
045-355 2482
kloveson[at]gmail.com
E-S
Lahti Ringette
Mika Passila 
050-410 4779 
mika.passila[at]lining.fi
E-S 
 
Jani Pellikka
0400-612 261
jani.pellikka[at]icloud.com
E-S
Shakers
Anu Raatikainen
0400-364 843
anu.raatikainen[at]srv.fi
E-S
 
Jukka Kohtala
0400-806 884
jukka.kohtala[at]saunalahti.fi
E-S
 
Eija Bergström
040-541 0376
eija.i.bergstrom[at]gmail.com
E-S
Jääurheiluseura Haukat
Janne Ketonen 040-685 1270 janne.ketonen[at]kone.com E-S Hyvinkää Ringette
       
Kari Pelamo 050-529 8963 kari.pelamo[at]gmail.com L-S  
Janne Seimelä 0400-940 234 janne.seimela[at]gmail.com L-S  
Juha Pavén 0400-525 537 juha.paven[at]lst.fi L-S Turku
Kati Väätänen 041-457 3770 kati.vaatanen[at]naantali.fi L-S VG-62
Jussi Isaksson 050-345 6787 jussi.isaksson[at]windowslive.com L-S RNK
Minna Kumanto 040-533 0003 minna.kumanto[at]rnk.fi L-S RNK
Pauliina Randell 040-572 9668 pauliina.randell[at]gmail.com L-S Lauttakylän Luja
Susanna Nyrönen 050-324 6479 susanna.nyronen[at]gmail.com L-S FoPS
Kimmo Kari 040-304 5460 kimmo.kari[at]domus.fi L-S FoPS
Kirsi Laakso 0440-332 285 k.laakso[at]hotmail.com L-S FoPS
Miia-Maria Nuutinen 040-516 5248 mmsillan[at]netti.fi L-S FoPS
Tia Lehtonen
0400-668 409
tia.lehtonen[at]luukku.com
L-S
NoU
Sauli Saarinen
040-729 0957
sale.s[at]suomi24.fi
L-S
VaPS
Jukka Sadeharju
0400-875 349
jsadeharju[at]bemis.com
L-S
BLD
Jari Hänninen 050-446 0075 jp.hanninen[at]roomalkv.fi L-S Ilves
Jyrki Tuomola
040-744 8965
jyrki.tuomola[at]kolumbus.fi
L-S
Tikka
 
 
 
 
 
Anna Uusi-Simola 050-401 5447 anna.uusi.simola[at]gmail.com I-S Pieksämäki
Petri Pylvänäinen
0400-654 329
petri.pylvanainen[at]elcard.fi
I-S
Kangasniemen Palloilijat